Робота з батьками

Консультація для батьків

«Вплив музики на психологічний стан дитини»




Консультація для батьків

«Домашні музичні заняття»



Консультація для батьків

«Вплив музики на розвиток дитини»



Консультація для батьків

«Музичне виховання у сім’ї»



Консультація для батьків

«Поради щодо розвитку творчості дитини»



Консультація для батьків

«Колискова − тиха й задумлива матері мова»



Консультація для батьків

«Бережіть дитячі голоси»



Консультація для батьків

«Дитина і музика»

У дитини одним із перших формується слуховий аналізатор, тож музика найраніше серед інших видів мистецтв стає доступною для сприйняття дитини. Приємні, злагоджені звуки потрібні для її гармонійного фізичного та інтелектуального розвитку. Вони сприятливо діють на настрій дитини, викликають у неї відчуття задоволення.

Медики стверджують, що нестача у житті сучасних дітей благодатних звуків викликає хвороби. Дзюркіт струмка, шелест листя, щебетання птахів та багато інших звуків, серед яких людина жила впродовж тисячоліть, сьогодні змінилися на гул реактивних літаків, гуркотіння автомобілів та побутової техніки. Дитина частіше чує постріли, лайливі слова, зойки жаху з телевізору, ніж ніжний спів матері. Прикро, але батьки зазвичай не надають цьому значення, вони просто не знають, що благодатні звуки природи та музики мають величезний вплив на організм на фізіологічному рівні.

Доведено, що музика може заспокоювати чи збуджувати нервову систему, прискорювати чи уповільнювати роботу серця та дихання, підвищувати артеріальний тиск, регулювати температуру тіла, активізувати імунітет, стимулювати вироблення гормонів, що блокують стрес.

Найважливіше завдання для дорослих - навчити дитину уважно слухати музику. Обов’язковою умовою для формування естетичного музичного смаку має бути сформована родинна фонотека. До неї мають входити: записи класичної музики на фоні звуків природи - шуму струмка, моря, звуків лесу, співу пташок, пісні з улюблених мультфільмів, казки, колискові, український дитячий фольклор. Слухаючи музику разом з дитиною, ви переконаєтеся, що зникає стурбованість дитини, її тривога, вона заспокоюється і розслаблюється.

Наукові дані і багатовіковий досвід засвідчують: любов до музики, прищеплена в дитинстві, може стати міцною основою подальших досягнень та успіхів дитини. Раннє навчання музики відкриває широкий шлях до інтенсивного розвитку сенсорних здібностей, душевного почуттєвого сприйняття, створює надійний фундамент для становлення і подальшого розвитку всіх пізнавальних процесів, гармонійного поєднання в них емоційного і раціонального, стане частиною духовного життя людини в майбутньому.


Консультація для батьків

«Перші кроки з дитиною в світ музики»

Шановні батьки! Дуже важливо, щоб ваша дитина із самого раннього віку прилучалася до музики, вчилася її слухати й розуміти. І ось тут дуже багато чого залежить від вас і особливостей вашої дитини, від того, наскільки розвинене її сприйняття.

Відомо, що діти відгукуються на музику в перші ж місяці життя: під впливом музики дитина пожвавлюється або заспокоюється. Яка мати не заколисувала своє маля звуками колискових пісень.

Проходить рік, і дитина прислухається до музики, вона уже розуміє її емоційний зміст: залежно від характеру музики маля сумує або радіє В чотири роки дитина вже може запам’ятати мелодію, відчуває ритм, динаміку музики, розуміє нескладні музичні образи («гроза гуркоче», «йде ведмідь», «стрибає зайчик» тощо).

Цікаво, що під враженням музики, що сподобалася, діти можуть улаштувати маленький концерт: вони ходять по кімнаті й співають (іноді тримають який-небудь предмет перед ротом − це вони наслідують співака, що співає з мікрофоном), зображують балет, танцюють, копіюючи дорослих.

Зверніть увагу на те, яку музику слухає ваша дитина та як сприймає її. Спробуйте розтлумачити дитині те, що вона чує і що переживає, тобто проаналізуйте музику (нехай це зовсім нескладні дитячі п’єси або танцювальні мелодії). Але при цьому треба дотримуватися двох умов: по-перше, треба переконатися, що дитина музику чує, що вона справляє на неї якесь враження (яке?), а по-друге, і вам повинна подобатися та музика, про яку ви говорите з дитиною, ви повинні її чути, розуміти.

Які перші кроки можна зробити разом з дитиною? Можливо у вашій фонотеці є короткі п’єси, музика яких яскраво, точно відтворює знайомі, зрозумілі дитині образи: «Дитяча полька» М.Глинки, «Хвороба ляльки», «Нова лялька» П.Чайковського. Прослухавши їх разом з дитиною, запитайте її, про що ця музика «розповідає», на що схожі почуті звуки. Діти відгадують із задоволенням.

Покличте на допомогу гру. Ви розповідаєте про марш − нехай дитина відбиває такт брязкальцем або візьме в руки олов’яного солдатика й змусить його марширувати по столі в такт музиці. Ви включили танцювальну мелодію – плескайте в долоні, відбиваючи такт, спробуйте відобразити ритм у рухах, захопіть дитину, щоб вона теж почала рухатися, танцювати.


Консультація для батьків

«Як правильно слухати класичну музику з дітьми»

Спочатку, обрану музичну п’єсу треба дати дитині «програти». Хай вона підіграє у такт мелодії на любому імпровізованому інструменті. Запитайте її, що вона відчуває, коли слухає музику. Запропонуйте дитині затанцювати свою фантазію під цю мелодію.

Тепер, коли дитина «відчула» мелодію тілом, знайшла її у собі за допомогою фантазії та емоцій, можна розповісти дитині, як слухають музику в концертних залах. Малюк за вашим проханням посидить тихенько, а ви запропонуйте йому пограти у «відгадайку».

Попросіть дитину впізнати знайому їй мелодію серед декількох уривків. Побачите, як вона зрадіє, коли почує «свою».

Тепер дитина готова до прослуховування музики. Це стане для неї справжнім задоволенням, а з кожним новим прослуховуванням буде зв’язана купа позитивних емоцій.

Слухайте разом з дітьми: «Карнавал тварин» К.Сен-Санса, «Дитячий альбом» П.Чайковського, цикл «У зоопарку» Т.Шутенко.

Любіть свою дитину, приділяйте їй якомога більше часу, і тоді вона дійсно стане всебічно розвиненою людиною.


Консультація для батьків












Коментарі